Jak se naučit líbat? To je jednoduchá a zároveň celkem složitá otázka, na kterou hledá odpověď hodně z vás. Líbání se někdy označuje jako „první meta” ve vztahu a je předstupněm a později i předehrou k sexu. U obyčejné pusy to zkrátka všechno začíná a končí, proto pro vás máme krátký článek, který vám snad i trochu poradí jak na to.

Návod: Jak se naučit líbat.


Jak se naučit líbat? Odpověď je jednoduchá – praxí. Prostě zkoušet, zkoušet a zkoušet a časem vám to půjde dokonale.

Asi si myslíte, že se mi to jednoduše říká, ale nic lepšího se k tomu zkrátka říct nedá. Když si budete hledat na internetu spoustu návodů jak se líbat, videa nebo si to zkoušet na nečisto, tak vám to stejně v ničem nepomůže, pravděpodobně budete jenom o to nervóznější. A tím spíše to pokazíte. Polibek by měl být něco naprosto přirozeného a krásného, takže si není potřeba s ním dělat příliš hlavu.

Líbání je vždy záležitost dvou lidí. Je to něco krásného a naprosto přirozeného.

Pokud jste se ale ještě nelíbali, tak možná děláte o to větší starosti. A proto také hledáte návody: Jak se naučit líbat? Nebo řešíte další dílčí otázky třeba: Jak se to vlastně dělá? Jak rychle se přiblížit? Jak rychle se přicucnout? Mám být aktivní nebo pasivní? Oči zavřený a nebo otevřený? Co jazyk a co zuby? Nepřeskočí na mě z Mařky nebo Jendy vetřelec? Nemůže se tím otěhotnět? Nebo dokonce jestli neotevřu polibkem bránu do paralelní dimenze? Zkrátka spousta otázek. Většinou naprosto nesmyslných.

Vrcholné chvíle uvolnění při líbání.

Mezinárodní den líbání připadá na 5. únor. V našich končinách je, ale spíše oblíbený 1. Květen (Máj) a líbání pod rozkvetlou třešní.

První polibek je vždy tak trochu tajemný. Většina z nás se bojí, že ho pokazí a selže. Pravdou ale je, že to vlastně ani nejde. Polibek je projevem vzájemného porozumění a souznění. To jestli se povede je tedy na obou stranách. Nemáte to jenom ve svých rukou. Nemůže selhat jenom jeden. Pokud se vám protějšek bude vysmívat nebo vás zesměšňovat, či rovnou odmítat, za špatnou pusu, tak je to prostě blbec, se kterým jste jenom ztráceli čas. Vlastně je to jenom dobře, protože s takovýmto partnerem fakt na další metu jít nechcete.

Polibek přináší radost. Je to vrcholné vyjádření intimity.

O nádherný polibek se musí vždy snažit oba dva. To jak by měl vypadat je výsledek střetnutí temperamentu obou partnerů. To že nebude polibek úplně dokonalý na poprvé přeci nevadí. U správného páru přeci přijdou další. A co se může při prvním polibku stát špatného? Že se netrefíte? Že budete moc otvírat pusu? Nebo se příliš přisávat? Kde je mezi partnery souznění a láska, se tomu oba dva akorát zasmějí (možná to jenom nebude hned). V opačném případě platí předchozí odstavec.

Neřešte a prostě do toho jděte!

Jak se naučit líbat?

Návod vám nedáme, ale pár tipů pro vás, co se budete líbat poprvé, přeci jenom máme:

  • Nijak zvlášť se nepřipravujte.
  • Nevymýšlejte nic složitého, první pusu by měla být jednoduchá…
  • Co znamená jednoduchá pusa? Prostý a krátký polibek – jako dáváte babičce na narozeninách. Jazyk má pohov. Žádné velké přicucávání. Ústa jen mírně pootevřená. Polibek by měl trvat jenom chvilku – maximálně 5 vteřin. Přibližujte se spíše pomalu.
  • Není kam pospíchat, když se bude líbit první jednoduchá pusa, tak může padnout přeci i druhá, třetí a další.
  • První pusa by měla padnou v pohodové atmosféře.
  • Volte místo, kde bude pokud možno soukromí.
  • Většina lidí při líbání zavírá oči.

Líbáním všechno začíná i končí.