Máme pro vás přehledný návod jak nasadit kondom. Poradíme vám jak správně na to. Náš návod je velmi podrobný a praktický. Kromě toho tady pro vás máme obsáhlou a názornou fotodokumentaci. Je to opravdu jednoduché. Stačí být jenom trochu důsledný a kondom se pro vás může stát jednou z nejlepších antikoncepčních pomůcek.

Sex s kondomem většina lidí sice považuje za trochu méně příjemný. Je to věc názoru. Já si myslím, že ve skutečnosti to není tak hrozné. Těch 10-20 % o co je sex horší můžete v klidu dohnat vášnivostí. Důležité je uvědomit si, že oproti jiným mechanickým alternativám antikoncepce je to, ale pořád to nejjednodušší a nejlepší. Takže pojďme na to. Jak nasadit kondom?


Obsáhlý návod: Jak nasadit kondom.

Jak nasadit kondom

1.) Zkontrolujte si zda kondom není prošlý. Datum spotřeby naleznete jak na krabičce, tak na každém jednotlivém kondomu zvlášť. Dále věnujte pozornost tomu, zda nebyl obal poškozen. Zaměřte se hlavně na obaly jednotlivých prezervativů. Měly by být dokonale těsné.

Připravte si všechno potřebné. 1.) penis 2.) kondom.

 
2.) Opatrně rozbalte kondom. To uděláte tak, že roztrhnete pevnou fólii, ve které je zabalen. Vezměte obal v rohu, tam kde má malé vroubky a co nejblíže horní hraně ho pomalu roztrhněte. Používejte obě ruce. Jednou si kondom přidržujete a druhou pomalu odtrháváte.

Důležité je mít dostatečnou erekci.

 
3.) Vyjměte srulovaný kondom z obalu. Znovu zkontrolujte zda je nepoškozený. Většina kondomů je lubrikovaných, takže vám bude v ruce trochu klouzat. Palcem a ukazováčkem stiskněte špičku kondomu, která z něj cca 2 centimetry vyčnívá. Tím vytlačíte vzduch. Tento krok je důležitý, protože tím omezíte riziko prasknutí kondomu.

Kondom rozbalujeme pečlivě a pomalu.

 
4.) Stále držte kondom ukazováčkem a palcem. Takto si ho dejte na špičku vašeho penisu.

Opatrně vyjmeme z obalu.

 
5.) Je důležité, aby předkožka penisu byla úplně stažena. Zatímco jednou rukou kondom přidržujete na špičce penisu, druhou ho začněte pomalu natahovat na váš ztopořený penis. Srulované okraje se začnou pomalu odmotávat. Mělo by to jít poměrně hladce, i když je nutné použít malinko síly. Jakmile budete asi v půlce penisu, tak už by měl kondom už celkem dobře držet sám.

Špičku kondomu stiskneme.

 
6.) Pokračujte dokud je to jenom možné. Snažte si kondom nasadit co nejvíce ke kořeni penisu. Opravdu, co to jenom jde. Kondom vám stejně sám trochu sklouzne.
Kondom nasadíme na vrchol žaludu.

7.) Nyní by měl kondom pevně držet. Zbytek srulovaného okraj je nejtěsnější, přesto by vás neměl škrtit. Kondom je velmi pružný. Pravděpodobnost, že vám nebude, je opravdu velmi malá.
Rolujeme okraje a používáme obě ruce.

8.) Zasouložte si jako nikdy v životě. Je to bezpečné, tak to pořádně rozjeďte 🙂
Už je skoro nasazený...

 
9.) Co nejdříve po orgasmu (vystříkání) vytáhněte penis z partnerky a následně si sundejte kondom. Opravdu byste neměli otálet. Důležité je, abyste stále měli erekci a kondom pevně držel. Opět sundavejte pomalu, tak aby vám nevyteklo žádné semeno.

Kondom narazíme až ke kořeni penisu.

 
10.) Kondom ekologicky zlikvidujte. Nikdo ho nevyhazujte do záchodu nebo ho nenechávejte někde volně ležet. Ideální je zabalit ho do ubrousku / toaletního papíru či použité krabičky a vhodit ho do komunálního odpadu.

 

Důležité tipy na používání kondomu

  • V případě použití lubrikantu sáhněte po tom na vodní bázi. Rozhodně se vyhněte těm olejovým, což platí i pro kuchyňské oleje, vazelínu, dětské oleje, pleťové mléka a další. Tyto přípravky mohou kondom poškodit nebo snížit jeho účinnost.
  • Kondomy mějte uložené na suchém místě mimo dosah slunce. Svědčí jim také spíše chlad, ale ložnice je většinou OK.

Účinnost kondomu

Kondom není úplně 100% antikoncepční pomůcka, i když je velmi účinný. Pokud ho budete opravdu správně používat, tak se prakticky nemusíte bát. Kondomy jsou elektronicky testované a sami od sebe vlastně ani nepraskají. Většinou je na vině samotný uživatel, který podcení jeho nasazování nebo nepřiměřeně riskuje při jeho používání.

Jak si nasadit kondom té a té značky?

Jak se nasazuje kondom Durex? A jak se nasazuje kondom Pepino? A co kondomy Pasante? Vlastně je to úplně jedno. Všechny kondomy se nasazují stejně. Jediné co vás může zmást jsou obaly, které se samozřejmě u různých výrobců liší. Nejčastější jsou čtvercové obaly, ale výjimkou nejsou ani obdélníčky. Na trhu je také cela řada ochucených či různě perforovaných kondomů, ale o tom se budeme bavit někdy příště.

Doufáme, že jsme vám dobře poradili, jak nasadit kondom. Opravdu na tom nic není. Mužům doporučujeme vyzkoušet si to na nečisto. A samozřejmě by to měli umět i ženy, když je ta emancipace.